Atrakcje nad jeziorem czorsztyńskim

Wyjazd w góry to nie tylko oglądanie pięknych pejzaży czy podziwianie unikatowego królestwa miejscowej natury. To także czas, w którym możemy naładować wewnętrzne akumulatory. Cała przyjemność polega na tym, że możemy sami wybrać sposób, w jaki to zrobimy. Na szczęście możliwości tych jest bardzo dużo zarówno latem, jak i zimą. W tekście tym skupimy się na atrakcjach turystycznych, które czekają na nas w okolicach jeziora Czorsztyńskiego.

Liczne atrakcje nad jeziorem Czorsztyńskim

atrakcje nad jeziorem czorsztyńskim

Zacznijmy od bardziej aktywnych form spędzania czasu na wyjeździe. Kochający zwierzęta, a zwłaszcza konie, wolne chwile mogą spędzić w niedalekiej stadninie. W zajęciach w niej organizowanych może wziąć cała rodzina. Nasze dzieci podszkolić mogą swoje umiejętności jeździeckie od podstaw. Wspólna aktywność na świeżym powietrzu wpłynie pozytywnie na zdrowie i więzy rodzinne. Alternatywnie panowie mogą spędzić czas na rybach. Pobliski Dunajec wraz z dopływami jest rajem dla wędkarzy. Łowców z pewnością zadowoli różnorodność i wielkość złowionych ryb.

Atrakcje zimą i latem

atrakcje nad jeziorem czorsztyńskim

Ci, którzy zimą pragną większych emocji, mogą udać się na miejscowy stok narciarski, który jest jednocześnie świetnym punktem widokowym. Zimą oraz latem przy sprzyjającej pogodzie odbyć można pod okiem doświadczonego instruktora lot z użyciem paralotni. Bardziej doświadczonych amatorów tego sportu ucieszy fakt, że polecieć można też samemu. Okolica jeziora Czorsztyńskiego jest niezwykle malownicza w związku z tym, widoki podczas lotów będą niezrównane. Jeżeli ktoś woli sprawdzić swoje umiejętności w konfrontacji z żywiołem wody to uczestniczyć może w spływie kajakowym lub pontonowym. Dzięki świetnej topografii terenu rafting jest kwitnącą tutaj usługą.

Miejsca warte naszego czasu

atrakcje nad jeziorem czorsztyńskim

Zwolennicy spokoju i subtelnego delektowania się swoją wyprawą zachwyceni będą wyjątkowymi miejscami, do których będą mogli się udać. Zamek Czorsztyński jest obowiązkowym miejscem do zwiedzania. Ta średniowieczna forteca pełna jest tajemnic, które odsłonią przed nami przewodnicy. Podczas zwiedzania dowiemy się, jak wyglądało życie miejscowej ludności, dlaczego fortecę tę umiejscowiono w tym, a nie innym miejscu i czy prawdą są opowieści o miejscowych ukrytych skarbach. Poza tym czeka nas wizyta w historycznym skansenie, w pobliskim zamku w Niedzicy oraz w muzeum Pienińskim. Wieczorem warto wybrać się i zobaczyć Dworek Gościnny, którego architektura podkreślona jest oryginalnym oświetleniem. Jak widać okolice jeziora Czorsztyńskiego to nie tylko wyjątkowe krajobrazy.

Zobaczcie również - Gorczańskie atuty dla turysty oraz atrakcje w okolicy

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Więcej w tej kategorii: Gorczańskie atuty dla turysty »
PL