Ośrodki narciarskie na Podhalu

Kompleks narciarski Kotelnica

Kotelnica Białczańska

Kotelnica Białczańska to z prawdziwego zdarzenia kompleks narciarski, który już wielokrotnie został nagradzany w międzynarodowych rankingach tego typu. Stanowi iście alpejską wioskę obfitującą w trasy do zjeżdżania o różnych długościach i poziomach trudności. Znajdą tutaj ciekawe trasy zarówno zaawansowani narciarze jak i ci dopiero rozpoczynający swoją przygodę z zimowymi sportami. Ośrodek dysponuje 14 –stoma trasami w tym trasy posiadające homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Znajdziecie tutaj również kilkanaście kilometrów trasy biegowej. Zimą na Kotelnicy działa Snowpark o długości 300 metrów, na którym znajdziecie różnego typu poręcze, boksy i skocznie. Na terenie ośrodka znajdziecie kilka karczm regionalnych, szkółkę narciarską wypożyczalnie sprzętu.

bialkatatrzanska.pl

Czorsztyn-Ski

Czorsztyn-Ski

Ośrodek Narciarski Czorsztyn-ski został zbudowany na zboczach góry Wdżar, z której rozpościerają się malownicze widoki na cztery strony świata. W czasie dobrej pogody można z niej podziwiać panoramę Pienin, Gorców, Tatr, Beskidu Sądeckiego, Beskidu Żywieckiego, Jezioro Czorsztyńskie oraz Magurę Spiską.

Czorsztyn-ski to 8 wyciągów narciarskich, w tym dwie koleje krzesełkowe, wyciągi orczykowe, talerzykowe i taśmowe . Znajdziecie tutaj 9 tras narciarskich od bardzo łatwych zielonych – aż po trudniejsze oznaczone czerwonym kolorem. Na terenie ośrodka znajdują się 3 karczmy regionalne, serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkółka jazdy na nartach i snowboardzie. Podczas śnieżnych zim, stwarzających dobre warunki – wokół góry Wdżar powstaje trasa biegowa o długości 5 kilometrów.

czorsztyn-ski.com.pl

Zadział Nowy Targ

Zadział Nowy Targ

Wyciąg narciarski Zadział zlokalizowany jest w Nowym Targu na osiedlu o tej samej nazwie. W ofercie znajdziecie dwuosobowy wyciąg orczykowy o długości 550 metrów. Różnica poziomów na wyciągu to 83 metry. Zaletą trasy tego wyciągu jest duża szerokość, zróżnicowane nachylenia, które pozwalają na świetną jazdę zarówno początkującym jak i zaawansowanym narciarzom. Wyciąg utrzymywany jest ratrakiem. Znajdziecie tam również wyciąg o łagodnym nachyleniu umożliwiający naukę jazdy początkującym. Na miejscu czeka na was także szkółka narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego, snowpark, trasy biegowe, zaplecze gastronomiczne, a na samym szczycie wyciągu punkt widokowy, z którego podziwiać można Tatry, Gorce, oraz niemalże całe Podhale.

zadzial.pl

Harenda

Wyciąg Harenda

Ośrodek narciarski Harenda Zakopane to 6 wyciągów, w tym krzesełkowy, orczykowy i taśmowy. Najdłuższa z tras osiąga długość 650 metrów najkrótsza 70 m. Stoki są sztucznie ośnieżone, oświetlone. Jest to jeden z bardziej wymagających wyciągów narciarskich, w ofercie którego znajduje się czarna trasa przeznaczona dla zaawansowanych narciarzy. Znajdziecie tutaj wszystko, czego potrzeba, aby świetnie spędzić czas. Zaplecze gastronomiczne, parkingi, lodowisko, szkółkę narciarską, wypożyczalnię sprzętu, przedszkole narciarskie dla najmłodszych a nawet lodowisko. Szczyt wyciągu znajduje się na wysokości 997 metrów n.p.m. Z Harendy na Gubałówkę prowadzi trasa do Nordic Walking, której przejście zajmie wam 45 minut. Oprócz tras zjazdowych, możecie korzystać z trasy biegowej i skiturowej o długości 4000 metrów, z których korzystanie jest bezpłatne.

harendazakopane.pl

Koziniec – Czarna Góra

Kozieniec Czarna Góra

Stacja narciarska Koziniec – zlokalizowana jest w miejscowości Czarna Góra, obok Bałki Tatrzańskiej. Jest to czteroosobowa kolej linowa oraz wyciągi orczykowe. Znajdziecie tam trasy o różnym poziomie trudności od łatwych niebieskich po trudniejsze – czerwone. Koziniec, to łącznie pięć tras, z których najdłuższa osiąga 1000 metrów długości a najkrótsza 120 metrów. Na miejscu, prócz przepięknych widoków, znajdziecie karczmę regionalną, profesjonalną szkółkę narciarską, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i snowboardowego, oraz bawialnię dla dzieci o ciekawej nazwie „Stumilowy las”.

koziniec-ski.pl

Jurgów Ski

Jurgów Ski

Ośrodek narciarski Jurgów-Ski znajduje się w spiskiej miejscowości Jurgów, położonej w sąsiedztwie Czarnej Góry i Bukowiny Tatrzańskiej. Znajdziecie tam bardzo dobrze przygotowane trasy z dwoma wyciągami linowymi oraz czterema talerzykowymi. Najdłuższa trasa osiąga 1150 metrów długości a różnica poziomów to 200 metrów. Czekają na was trasy niebieskie, jedna czerwona oraz jedna czarna. W ofercie ośrodka znajduje się zaplecze gastronomiczne, szkółka narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego.

jurgowski.pl

Grapaski i wyciąg narciarski Litwinka

Litwinka Białka Tatrzańska

Kompleks narciarski Grapaski położony jest w Czarnej Górze na zboczu góry Litwinka, z której rozpościera się bajeczny widok na Podhale i okolice. Kompleks to czteroosobowa kolej krzesełkowa o długości 1000 metrów oraz trzy wyciągi orczykowe. Najdłuższa trasa została oznaczona czerwonym kolorem, pozostałe niebieskim. Wyciąg usytuowany jest od południowej strony, dlatego jest on nasłoneczniony. Na miejscu znajdziecie wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, szkołę narciarską, zaplecze gastronomiczne, karczmę oraz grilla. Sama góra Litwinka, to miejsce warte odwiedzenia, chociażby przez wzgląd na usytuowany na jej szczycie Krzyż milenijny, zaprojektowany i wykonany na wzór Krzyża znajdującego się na Giewoncie.

grapa.ski

Wybierając na cel swojego urlopu Podhale oraz jego okolice, możecie mieć pewność, że wolny czas spożytkujecie najlepiej jak to możliwe. Wyciągów narciarskich i przeróżnych atrakcji zimowych jest tutaj naprawdę mnóstwo! Czekaja na was również lodowiska, trasy pontonowe, wypożyczalnie skuterów śnieżnych a przede wszystkim bielutki śnieg, którego co roku jest u nas naprawdę dużo. Zapraszamy na aktywny wypoczynek w Górach.

PL